Team
 
 
 ثبت نام کاربر | ورود به سايت

صفحه اصلی > پیگ (Pig)

پیگ Pig

استعلام قیمت


004.jpg پیگ (Pig)
پیگ ها، به دو دسته كلى تقسیم مى شوند:
 1. پیگ هاى تمیز كننده : براى پاك كردن رسوبات و اجسام جامد و برس زدن خط
 2. پیگ هاى سیل كننده : براى پاك كردن خطوط از سیال ، جداسازى محصولات و فرآورده هاى انتقالى از یك خط، پركردن خط لوله با سیال و ...

پیگ هاى تیم از نظر شكل و ساختار به انواع ذیل تقسیم مى شوند:
 1. ژل پیگ ها : بر پایه آب، هیدروكربن و اسید به تناسب سیال خط لوله، تهیه و استفاده مى شوند.
 2. پیگ هاى بدنه فلزى: بر اساس طول خط لوله، بمنظور پیگ رانى و...در طیف گسترده اى از نظر تعداد كاپ، برس و یا تجهیزات تولید و بكار گرفته مى شوند.
 3. پیگ های تمام پلی یورتان: براى خطوط هیدروكربن و آب و برخى از محصولات پتروشیمى و نیز خطوطى كه قبلاً پیگ رانى نشده اند قابل استفاده است.
 4. پیگ هاى كروى : براى جدا سازى سیال و عبور از بند هاى كمتر از 3Dقابل استفاده است.
 5. پیگهای فوم پلی یورتان و اسفنجی : جهت خشك كردن خطوط از مایعات و انتقال برخى از سیالات بر پایه هیدروكربن و آب مناسب است. محدودیتى در عبور از بند هاى كمتر از 3D ندارد.

پیگ هاى خاص:
در شرایط عملیاتى خاص در مواردى كه استفاده از پیگهاى رایج امكان پذیر نباشد، پیگهاى ویژه اى طراحى و تولید مى گردد.


اهم این پیگها عبارتند از:
 • پیگهاى تراشنده رسوبات سخت و كریستالى ( De Scaling pin type )
 • پیگ قطار هاى چند منظوره ( Pig Train )
 • پیگهاى انعطاف پذیر ( Universal Joint )
 • پیگهاى دو و چند سایزى ( Dual & Multi Size )
 • پیگهاى تركیبى ( Combination )
 • پیگهاى انتقال حلال و مواد شیمیائى

متناسب با نوع سیال شیمیایی از مواد مختلف براى انتقال فرآورده هاى مایع شیمیائى، پیگ هاى خاصى با در نظر گرفتن شرایط خط لوله ساخته و بكار گرفته مى شود.

013.jpg

گروه محصول

تجهیزات پیگرانی

مشخصات فنی

پیگهای بدنه فلزی:
این گروه از پیگها به عنوان موثرترین و پر مصرف ترین پیگهای خط لوله در اشکال و ترکیبهای متنوع، طراحی و تولید می گردند و در تمامی عملیات های خط لوله اعم از احداث، تست هیدرواستاتیک، راه اندازی، بهره برداری و تعمیرات کاربرد دارند.


این پیگها غالبا" دارای بدنه فلزی( فولاد،آلومینیوم، استیل) هستند و در سایزهای 4 تا 56 اینچ بسته به کاربرد آنها مجهز به کاپ پلی یورتان، دیسک پلی یورتان، برس، آهنربا، بلیدهای تراشنده پلی یورتان، ضربه گیر، پلاک، چرخ، صفحه اندازه و فنر جهت کاربردهای تمیزکاری، جداسازی مواد، پر و خالی کردن آب، اعمال مواد ضدخوردگی و ... تولید می گردند.


عبور از زوایای 105ِD به بالا و مقاومتهای مکانیکی و دینامیکی در شرایط عملیاتی و همچنین مقاومت سایشی و پارگی و آببندی اجزا پلی یورتان از شاخص های اصلی این نوع پیگها می باشد.


پیگهای خاص:
به جهت نیاز و شرایط عملیاتی خاص در مواقعی که استفاده از پیگهای رایج امکان پذیر نباشد،پیگهای ویژه طراحی و تولید می گردند.


اهم این پیگها تراشنده، رسوبات سخت و کریستالی DESCALING PIN TYPE ، قطارهای چند منظوره PIG TRAIN ، پیگهای انعطاف پذیر UNIVERSAL joint ، پیگهای دو و چند سایزی Dual &Multi Size ، پیگهای ترکیبی Combination و ... که با گستره وسیع تنوع و طراحی غالبا" اقتصادی ترین انتخاب در رویارویی با چالشهای خاص مهندسی و عملیات در خطوط لوله می باشند و تقریبا در تمامی سایزها سابقه تولید دارند.


پیگهای کروی :
پیگهای کروی بهترین انتخاب جهت کاربردهای خروج مایعات،جداسازی سیال و یا فرآورده های مختلف و Metering خطوط لوله می باشند. این نوع پیگها در انواع توپر ( solid )، تو خالی ( inflatable ) با ولو یکطرفه جهت سایز کردن پیگ خاص (با مغزی اسفنجی، آهنربا، و یا برسدار ) از سایز 2 تا 56 اینچ تولید می گردند. از مزایای این نوع پیگها می توان به قابلیت عبور از زوایای کمتر از 1.5D و زانوئی های 45 و 90 درجه اشاره نمود.


پیگهای تمام پلی یورتان:
این گروه از پیگ ها که بصورت یکپارچه و یا چند تکه کاملا از پلی یورتان تولید می گردند؛ ضمن حفظ آب بندی بسیار خوب، از مزایایی مانند سبکی و انعطاف پذیری بسیار عالی برخوردار می باشند که این مزایای رانش بیشتر و عبور از اتصالات و زوایای بسته را فراهم می سازد.

پیگهای تمام یورتان از سایز 2 تا 56 اینچ جهت کاربردهای تمیز کاری، جداسازی و همچنین تست هیدرواستاتیک تولید می گردند.


پیگ های اسفنجی:
پیگهای فوم پلی یورتان و اسفنجی جهت خشک کردن خطوط از مایعات و انتقال برخی از سیالات بر پایه هیدروکربن و آب مناسب است و محدودیتی در عبور از بندهای کمتر از 3D ندارد. و همچنین برای مواقعی که شعاع زوایای خط لوله کمتر از D1.5 است و یا نوع اتصالات، قابلیت پیگرانی پیگهای بدنه فلزی را نداشته باشد، از پیگهای اسفنجی ( فوم ) استفاده می گردد. از کاربردهای شاخص این پیگها می توان به تمیز کاری سبک، خشک کردن خط لوله، اطمینان از قابلیت عبور پیگ ازخط ( PROVING ) و خروج مایعات در خطوط کوتاه و متوسط اشاره نمود.


فوم پیگ ها در 3 گروه با دانسیته سبک، متوسط و سنگین در مدلهای بدون روکش، روکشدار حلزونی، روکشدار ضربدری، برسدار سیمی و یا نوارهای تراشنده سیلیکون کار باید از سایز 3 تا 56 اینچ تولید می گردد.


مزایا:
وزن سبک، مقاومت مکانیکی سطحی، قابلیت جذب مایعات و انعطاف پذیری .

نام تجاری محصول

Pig

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط کاسپید