Team
 
 
 ثبت نام کاربر | ورود به سايت

صفحه اصلی > تعمير Cold Box و LNG Tank

تعمير Cold Box و LNG Tank

سفارش

تخلیه و شارژ مجدد Perlite در مخازن سرد Cold Boxes

cold-box5 Perliteچیست؟
مواد اولیهPerlite سنگهای آتشفشانی می باشند که آنها را بعد از کوبیدن و آسیاب کردن در کوره تا 1000 درجه سانتیگراد حرارت میدهند. این دمای بالا موجب تبخیر مایع موجود در ذرات آن شده ، در نتیجه حجم این دانه های ریز افزایش یافته، منبسط می گردند و به صورت پودر خیلی سبک در می آیند.


Perlite در صنایع نفت و گاز بعنوان عایق و پوششی مطمئن و موثر برروی تجهیزات برودتی در داخل مخازن سرد "cold boxes" موجود در پالایشگاه ها،پتروشیمی ها و نیروگاه ها و در حجم های خیلی بالاتر در مخازنLNG برای جلوگیری ازتاثیر و نفوذ گرما بداخل مخزن مورد استفاده قرار میگیرد .


هنوز در برخی ازشرکتها برای تخلیه و شارژ مجدد Perlite از نیروهای غیر متخصص و شیوه هایی کاملا ابتدایی استفاده می شود که با توجه به فوق سبک بودن دانه های آن براحتی با جریان باد در هوا و در وسعت خیلی زیاد پراکنده می شود، این امر از یک سو منجر به هدر رفتن حجم زیادی از Perlite شده و از سوی دیگر موجب آلودگی محیطی (مضر برای سلامتی) و ایجاد اختلالات جدی در تجهیزات مکانیکی میگردد.


مورد دیگری که حائز اهمیت است، زمان طی شده برای انجام عملیات تخلیه وشارژ مجدد آن میباشد.


تخلیه و شارژ مجدد Perlite توسط افراد غیر متخصص و به روش های غیر استاندارد میتواند هفته ها بطول انجامد.


شرکت تیم با همکاری شرکت Prelite MS انگلیس قادر است ظرف کمتر از دو هفته تخلیه و شارژ Perlite مخازن سرد را با کیفیتی بالا و بدون هیچگونه آلودگی و پراکندگی ذرات "Perlite "در محیط به انجام رساند. با تخلیه دقیق وکامل Perlite داخل cold box هر گونه تعمیر و تغییر فنی، بسهولت قابل انجام خواهد بود.
cold-box

استفاده از خدمات این شرکت در امر تخلیه و شارژ مجدد Perlite برای cold boxها بشکل قابل ملاحظه ای اقتصادی میباشد زیرا دیگر نیازی به خارج کردن مخزن از سرویس به مدت طولانی نخواهد بود و این به معنی تولید بیشترمجتمع و درنتیجه تحصیل درامد بالاتر میباشد.


درتانک های نگهداری سیالات با دمای خیلی پایین (درتانک های برودتی) مانند LNG Tank، عایق کاری مابین مخزن داخلی و دیواره بیرونی تانک برای حفظ دمای C°-196 بسیارضروری میباشد.


برای دستیابی به این منظورPerlite مطمئن ترین و مناسبترین عایق موجود محسوب شده و هنگام ساخت این مخازن با استفاده از کمپرسوربین مخزن داخلی و دیواره بیرونی تزریق میگردد. ولی چنانچه به هرعلتی نیاز به شارژ مجدد Perlite باشد، دیگر استفاده از شیوه تزریق بشکل اول عملی نیست.


Perliteموجود دراین مخازن بتدریج و با گذشت زمان فشرده شده وکاهش حجم میدهد. این رخداد موجب بوجود آمدن فضاهای خالی بین بدنه تانک برودتی وPerlite موجود شده، گرما می تواند به راحتی از طریق این فضاهای خالی منتقل شده و باعث تبخیر سیال گردد که این به معنی خسارت مالی است و میبایست از رشد بیشتر این پدیده جلوگیری بعمل آورد.


علائم بوجود آمدن این فضاهای خالی درحجم عایق، بشکل نقاط سرد و یخ زده بر روی سطح بیرونی تانک ظاهر میگردد، این نقاط معمولا بجز در آب و هوای گرم ،پوشیده ازشبنم خواهد بود.


یکی دیگر از خدماتی که شرکت تیم با همکاری شرکت Perlite MS انگلیس بنابردرخواست کارفرمایان ارائه می نماید، بازدید از اینگونه تانک های برودتی و حصول اطمینان از سلامت آنهاست.


در صورت برخورد با هر گونه ضایعه ناشی از کاهش حجم perlite شرکت تیم قادراست که با افزودن مقدارکسری perlite ازقسمت بالای مخزن بوسیله تزریق و با بهره گیری از تجهیزات مخصوص، رفع نقص کرده و تانک برودتی را به شرایط اولیه بازگردانده و از هدررفتن بیشتر محصول جلوگیری بعمل آورد.


این سرویس بدون قطع جریان بهره برداری به انجام می رسد .

cold-box
مزایای استفاده از خدمات شرکت تیم:
  • بکارگیری مهندسین ماهر
  • استفاده از تجهیزات نوین
  • بهره گیری ازسالها تجربه

ونتیجه آن :
  • جلوگیری از هدر رفتن محصول
  • تولید بدون اتلاف
  • درآمد بیشتر در درازمدت
خواهد بود.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط کاسپید